Mehmet Kırıcı, Ahmet Kırıcı ve Mehmet Ali Bülbül 1998 yılında DİYARSAN ELEKTRİK firmasını kurarak Elektrik sektöründe faaliyet göstermeye başlamıştır. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde pazarlama ve dağıtım yapmaktadır.
Bölgenin hızla gelişen İnşaat Sektörü ve Orta doğunun yeniden şekillenmesiyle oluşan pazarın etkisiyle firmamız 2006 Yılında Diyarbakır Organize Sanayi bölgesinde 3000 m2’lik kapalı alanda DİYAR KABLO olarak kablo üretimi ve ihracatına başlamıştır.
Müşterilerine daha kaliteli ve yüksek kapasite ile hizmet verebilmek için firmamız 2008 yılında Diyarbakır Organize Sanayi bölgesinde 5.000 m2 kapalı alan olmak üzere toplamda 18.000 m2’lik alanda üretime devam etmektedir.
Şirketimiz sürekli yenilikçi vizyonuyla yeni makine yatırımları yaparak kablo granürü üretimini artırmış ve bunun yanı sıra aydınlatma ürünlerini de üreterek ürün yelpazesini genişletmiştir.
Firmamız 2.000 ton/yıl bakır işleme, 4.000 ton/Yıl granül ve 1.000.000 adet/yıl aydınlatma ürünleri üretim kapasitesine sahip olup müşterinin artan taleplerine ihtiyaç verebilmektedir.
ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgelerine sahip şirketimiz kalite yönetim sistemlerini kendisine ilke edinmiştir. Bu ilkeler çerçevesinde hareket eden DİYAR KABLO teknolojiyi de yakından takip ederek müşterilerine güvenilir ve üstün kaliteli ürünler sunarak, sürekli müşteri memnuniyetini sağlamaktadır.